روغن آرگان، راز زیبایی سلبرینتی ها

روغن آرگان آرکا

روغن آرگان، راز زیبایی سلبرینتی ها

روغن آرگان آرکا
روغن آرگان آرکا

#روغن_آرگلن

اغلب به این روغن “طلای مایع” میگویند. این روغن را از پوسته دانه میوه های درخت آرگان به دست می آورند. این درخت بومی مراکش و آمریکای جنوبی است. این روغن غنی از اسید های چرب و ویتامین E میباشد که این ویژگی آن را مناسب برای پوست و مو کرده است. به طوری که بسیاری از سلبریتی ها و افراد مشهور از آن برای زیبایی خود استفاده میکنند.

در اینجا به چنتا از استفاده های متداول این روغن اشاره میکنیم

 

  • #رطوبت_بخشی_به_پوست

این روغن به راحتی جذب پوست میشود و اثر چرب بودن بر روی پوست باقی نمیگذارد. هیچ گونه حساسیتی از جمله خارش برای این روغن گزارش نشده است.

به راحتی میتوان آن را در سراسر بدن از جمله صورت و گردن استفاده کرد.

*** چند قطره از آن را روی پوست خود بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا به طور کامل جذب شود***

  • #نرم_کننده_مو

این روغن باعث نرم شدن و درخشان شدن مو میشود. در نتیجه برای تمام انواع مو و از جمله موهای خیلی مجعد و فرفری قابل استفاده است. در پُست بعدی دستور عمل استفاده از آرگان برای مو را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد.

  • #براق_کننده_مو و #درخشنده_کننده_مو

روغن آرگان باعث میشود به موی شما حالتی براق و جذاب ببخشد. میتوانید آن را بعد از خشک کردن موی خود استفاده کنید. *** چند قطره از آن را بر روی دست خود بریزید و با انگشتان آن را بر روی سر خود ماساژ دهید.***

  • #ضد_پیری

این روغن باعث درخشندگی پوست و از بین بردن چین و چروک پوست میشود.

*** چند قطره از این روغن را بر روی دست خود بریزید و آن را بر روی صورت و گردن خود ماساژ دهید. بهترین زمان انجام این کار قبل از خواب است!!!***

  • #ضد_خشکی_پوست (قابل استفاده برای پوست های خشک)

افرادی که از پوست های خشک رنج میبرند مثل اکزما و پسیریازیس که مدام دارای خارش پوست هستند میتوانند از قواید این روغن استفاده کنند. ویتامین E و اسید های چرب موجود در این روغن باعث ترمیم پوست های آسیب دیده میشود. مقداری از این روغن را در این نواحی ماساژ دهید و به صورت آنی از خارش ناشی از این بیماری ها خلاص شوید.

  • #آکنه

آکنه معمولا در پوست های خیلی چرب ایجاد میشود. روغن آرگان باعث رطوبت بخشیدن به پوست میشود بدون ایجاد حالت چربی بر روی پوست که باعث میشود چربی پوست متعادل شود.

بعد از شستن و خشک کردن کامل صورت خود مقداری از روغن را بر روی صورت خود به آرامی ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید. این روغن باعث از بین رفتن آکنه (آکنه های ملایم ناشی از چربی زیاد پوست) و تعادل چربی پوست میشود.

  • محافظت و ترمیم #زخم و #سوختگی

پوستهایی که دچار زخم، سوختگی، بریدگی و شکاف شده اند را میتوان با روغن آرگان درمان کرد. آنتی اکسیدان فراوانی که در روغن آرگان وجود دارد باعث ترمیم سریع این نوع پوست ها میشود. چند قطره از این روغن را بر روی این نواحی ماساژ دهید تا باعث ترمیم سریعتر پوست شما شود.

  • بارداری

خط های کشیدگی روی شکم که در اثر بارداری ایجاد میشوند قابل درمان است. روغن آرگان باعث افزایش الاستیکی پوست میشود. چند قطره از آن را در دوران آبستی بر روی سینه، شکم به آرامی ماساژ دهید.

  • #درمان_مشکلات_ناخن 

قدرت نرم کنندگی روغن آرگان برای ناخن هایی که زود ترک میخورند و میشکنند هم قابل استفاده است. این روغن هم باعث رطوبت بخشی و هم نرم کنندگی ناخن و پوست ناحیه میشود.

  • #رطوبت_بخشی_به_لب

معمولا در هوای خشک و سرد لب اکثر ماها دچار خشک شدند و ترک خوردند و خون آمدن میشود. یک یا دو قطره از آن را بر روی لب خود قبل از خارج شدن از خانه ماساژ دهید. دقت کنید که از مقدار بیشتر استفاده نکنید که وارد بدن و دستگاه گوارش نشود.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *