روغن بهار نارنج هدیه ای از طبیعت

روغن بهار نارنج آرکا

روغن بهار نارنج هدیه ای از طبیعت

#روغن_بهار_نارنج

از روغن بهار نارنج آروماتراپی استفاده میشود. همچنین استفاده های گسترده دیگری هم دارد.

“اگر به زیبایی پوست خود اهمیت میدهید حتما این روغن را جز عادت های روزانه خود قرار دهید”

در زیر به ۶ تا از فواید آن اشاره میکنیم و در پست بعدی به نحوه استفاده از آن اشاره خواهیم کرد.

خرید روغن بهارنارنج آرکا
  • #کاهش_التهاب و درد

یکی از درمان های انتخابی در طب سنتی برای التهاب و درد ناشی از آن، استفاده از روغن بهار نارنج میباشد. نتایج به دست آمده و منتشر شده در ژورنال neutral medicine نشان میدهد که این روغن دارای اجزای فعال زیستی است که توانایی کاهش التهاب های حاد و مزمن را دارد.

  • #کاهش_استرس و #بهبود_علایم_یاِئسگی

تحقیقات بر روی رایحه ی این روغن نشان میدهد که باعث کاهش علایم یائسگی در خانم ها میشود. همچنین افزایش میل جنسی و کاهش فشار خون که از علایم یائسگی است، میشود. در کل این روغن باعث کاهش استرس میشود.

  • #کاهش_قند_خون و مقدار #کورتیزول خون

تحقیقات صورت گرفته بر چند گروه درمانی که از روغن های مختلفی استفاده میکردند ( با استفاده از رایحه درمانی) نشان میدهد که گروه درمانی با روغن بهار نارنج فشار خون سیستولی ودیاستولی کمتری داشتند. همچنین این گروه درمانی مقدار کورتیزول کمتری در بزاق خود داشتند که میتواند به دلیل کاهش استرس آنها باشد. در نتیجه رایحه این روغن باعث کاهش فشار خون و کورتیزول میشود و به دنبال آن کاهش استرس.

  • دارای خواص #ضد_میکروبی و #آنتی_اکسیدانی

خواص ضد میکروبی این روغن بر روی ۶ نوع باکتری ( از جمله سودوموناس آئروژینوزا)، ۲ نوع مخمر و سه نوع قارچ  به طور کامل تایید شده است.

  • #ترمیم_پوست و #جوان_سازی_پوست

اگر به زیبایی پوست خود اهمیت میدهید بهتر است که این روغن به عادت های روزانه خود وارد کنید. اگر این کار را انجام دادید قطعا زمانی قدر دان این روغن خواهید شد. این روغن قادر به ترمیم و افزایش حالت الاستیکی پوست میشود. چربی پوست را متعادل میکند و بر روی تمام پوست ها سازگار است.

به دلیل توانایی این روغن در تحریک ترمیم بافت، میتوان برای از بین بردن چین و چروک و جای زخم و کشیدگی بر اثر بارداری و… از آن استفاده کرد.

پس اگر به زیبایی پوست خود و جوان سازی آن اهمیت میدهید حتما از این روغن استفاده کنید!!

  • دارای خاصیت #ضد_صرع و #تشنج

تشنج به دنبال تغییر در فعالیت الکتریکی مغز به وجود میآید. تحقیقی در سال ۲۰۱۴ بر روی اثر ضد تشنج این روغن صورت گرفت. در این تحقیق نشان داد که روغن بهار نارنج دارای اجزای ضد تشنج است که میتواند در مدیریت بیماران صرع مورد استفاده قرار بگیرد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *