روغن اسانس شمعدانی، یک روغن با ارزش برای شما

روغن اسانس شمعدانی، یک روغن با ارزش برای شما

روغن اسانس شمعدانی؛ یک درمان جامع برای مشکلات فیزیکی، ذهنی و حسی را میتوان روغن اسانس شمعدانی مثال زد. این روغن برای درمان آکنه، کاهش_التهاب، کاهش_استرس، و ایجاد تعادل در هورمون های جنسی استفاده میشود. همچنین بوی این روغن میتواند باعث بهبود خلق و خوی، کاهش خستگی و بهبود سلامت روحی موثر باشد.

روغن اسانس شمعدانی از برگ، ساقه و گل گیاه شمعدانی گرفته میشود. موارد سمی بودن این گیاه در هیچ جای دنیا گزارش نشده 

 

اسامی گیاه شمعدانی

Pelargonium

geraniums

storksbills (در آمریکا به این اسم شناخته میشود)

این روغن با ارزش برای مصارف گوناگون استفاده میشود از قبیل:

خواص:

۱) کاهش چین و چروک

در محصولات ضد پیری و درمان چین و چروک پوستی، همیشه نام روغن اسانس شمعدانی در اجزای محصول به چشم میخورد.

۲) کمک به ماهیچه های بدن

آیا به دلیل فعالیت ماهیچه ای زیاد احساس درد در این ناحیه دارید؟ استفاده چند قطره از روغن اسانس شمعدانی به صورت موضعی میتواند باعث برطرف کردن هر نوع گرفتگی ماهیچه، درد یا سوزش شود.

روغن اسانس شمعدانی

۳) مبارزه با عفونت

تحقیقات نشان داده که این روغن دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی میباشد و حداقل بر روی ۲۴ نوع مختلف باکتری و قارچی اثر دارد.

چند دستور عمل برای استفاده از روغن اسانس شمعدانی

  • دو قطره از روغن اسانس شمعدانی را با یک لوشن پوست مخلوط کنید و صورت خود را دو بار در روز با آن بشویید. در عرض یک یا دو هفته میبینید که چین چروک صورت شما در حال بر طرف شدن است.
  • میتوانید یک روغن برای ماساژ با این مواد تهیه کنید؛ ۵ قطره روغن اسانس شمعدانی با یک قاشق غذا خوری روغن اسانس جوجوبا مخلوط کنید و آن را بر روی پوست خود و نواحی که دچار درد عضلانی است ماساژ دهید . اثر آن را همان لحظه حس خواهید کرد.
  • میتوانید در نواحی که احتمال عفونت وجود دارد مانند بریدگی یا زخم، دو قطره از روغن اسانس شمعدانی را با یک روغن پایه مثل روغن نارگیل مخلوط کنید و روزی دو بار آن را در محل بریدگی بمالید تا زمانی که بهبودی زخم حاصل شود.
  • میتوانید چندین قطره از این روغن را در آب ولرم بریزید و به همراه نمک دریا، پای خود را در آن بگذارید و این کار را برای گرفتن بهترین نتیجه، دو بار در روز انجام دهید (برای درمان بیماری پای ورزشکاران)

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *