روغن های اسانس برای مو

روغن های اسانس برای مو

روغن های اسانس برای مو

سوالی که خیلی از دوستان در مورد روغن اسانس پرسیدن این بوده که “ آیا استفاده از روغن های اسانس برای مو ایمن است و مشکلی ندارد؟”

یا اینکه ” آیا اصلا استفاده از این روغن ها برای مو مفید است؟

امروز میخواهم به این سوال ها جواب بدم اما بهتره قبل از جواب دادن کمی در مورد استفاده از این روغن ها شما رو راهنمایی کنم.

همچنین در کنار این راهنمایی میخواهم شما را با روغن های اسانسی که روی مو تاثیر مثبت دارند آشنا کنم و طرز استفاده ساده از اون ها رو به شما آموزش بدم پس با ما همراه باشید 😊

 

خب قبلش بزارید جواب سوال ها رو بدم:

سوال اول که خیلی از دوستان از ما پرسیدن که آیا روغن ها رو میتونن به موی خود بزنند و آیا خطری ندارد؟

خب اول اینکه شامپو ها و نرم کننده هایی که شما دوستان به موی خود میزنید باعث پاک کردن مو و پوست سر شما از روغن های طبیعی و فلور طبیعی (باکتری های طبیعی پوست شما) آن میشود. این حالت در نهایت باعث خشکی و خارش سر شما میشود و همچنین باعث مجعد شدن موی شما میشود ( در صورتی که شاید حالت موی شما اصلا مجعد و فر فری نباشد).

برای جلوگیری از این حالت میتوانید از روغن های اسانی که جلوتر توضیح میدهیم استفاده کنید و نتیجه ی آن را عینا مشاهده کنید.

مهمترین نکته در استفاده از روغن های اسانس اینه که هیچ وقت آنها رو به صورت تنها و بدون حامل به پوست و یا موی خود نزنید چون بسیار قوی هستن و میتونه باعث آسیب دیدن پوست و موی شما شود. پس همیشه قبل استفاده اون ها رو با ی.  روغن حامل رقیق کنید ( جلوتر میگم به چه صورت استفاده کنید).

روغن های اسانس برای مو

نکته بعدی اینه که بعضی از روغن ها نباید در مقابل تابش نور خورشید قرار گیرند که در این ثورت میتواند خاصیت سمی برای پوست شما ایجاد کند. روغن پرتغال و روغن گریپ فروت (در کل مرکبات) این خاصیت را دارند. 

موضوع دیگر اینه که هیچ کدام از این روغن ها نباید با چشم شما در تماس باشند. اگر چنین اتفاقی افتاد سریع چشم خود را با آب سرد بشویید و اگر بهبود نیافت به پزشک مراجعه کنید.

داخل پست های بعدی در مورد ” ۱۸ روغن اسانس برای مو ” و خواصشون توضیح میدم.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *