۱۸ روغن اسانس برای زیبایی مو

زیبایی مو

۱۸ روغن اسانس برای زیبایی مو

خب اولین قدم برای استفاده درست از این روغن ها اینه که یک نوع روغن مناسب را انتخاب کنید. با ما باشید تا انواع روغن ها را برای مو و پوست (پست های بعدی) شما معرفی کنیم.

خب در این پست ۱۸ روغن اسانس گیاهی برای زیبایی مو را جمع کردیم. در پست بعدی نحوه استفاده از این روغن ها را برای شما دوستان آورده ایم و همچنین دستور ساخت شامپوی مورد علاقه خودتان

۱)      روغن نعنای فلفلی ( peppermint essential oil): این روغن خواص بسیار زیادی دارد. برای مو طی تحقیقات صورت گرفته و چاپ شده در مقالات باعث افزایش فولیکل مو و در نتیجه افزایش حجم موی شما میشود.

۲)      روغن اسانس اسطوخودوس ( Lavender essential oil ): یک مطالعه نشان داد که وقتی روغن اسانس اسطوخودوس با روغن آویشن، رزماری و چوب درخت سدر ترکیب میشود، پتانسیل زیادی در درمان کچلی دارد. همچنین تحقیقی دیگر بر روی موش ها نشان داد که این روغن باعث قطور تر شدن موی و پر پشت شدن مو میشود.

۳)       روغن اسانس درخت چای (tea tree essential oil): این روغن خواص بسیار زیادی دارد که یکی از آنها برای مو میباشد. این روغن برای افرادی که دارای موهای خشک هستند و از بیماری شوره سر رنج میبرند میتواند بسیار کمک کننده باشد. همچنین این روغن باعث رشد مجدد مو در افراد دچار کچلی میشود. (در آخر این پست دستور عمل ساخت شامپو از روغن درخت چای به صورت هدیه برای شما عزیزان گذاشته شده است 😉  )

۴)      روغن اسانس علف لیمو (lemongrass essential oil): بهترین انتخاب برای مبارزه با شوره سر این روغن میباشد.

۵)      روغن اسانس رزماری (rosemary essential oil): آقای Francesc Casada Galcera در تحقیق خود به سه خاصیت مهم این روغن پی بردند. ۱)  افزایش رشد مو تا ۲۲.۴ درصد ۲) افزایش سرعت رشد مو ۳) کاهش ریزش مو

این روغن همچنین برای تغذیه ی مو بسیار مفید است و قابل استفاده هم برای مو های خشک و هم برای موهای چرب میباشد

۶)      روغن اسانس آویشن ( Thyme essential oil): مقدار کمی از این روغن را به دست خود بمالید و آن را روی پوست سر خود ماساژ دهید. این روغن باعث افزایش جریان خون در نواحی ماساژ میشود و در نتیجه باعث تغذیه ی مو و رشد مو میشود.

۷)      روغن چوب درخت سدر (cedrwood essential oil): سرعت جریان خون را زیاد میکند و باعث افزایش سرعت رشد موی شما میشود. به همین علت در اکثر ترکیباتی که برای رشد سریع ریش استفاده میشود این روغن وجود دارد.

۸)      روغن مریم گلی ( Clary sage essential oil): خواص این روغن شبیه به روغن رزماری است. همچنین باعث تعادل چربی پوست سر شما و کاهش شوره سر میشود.

۹)      روغن نعنای هندی (patchouli essential oil): مناسب برای موهای خشک و دارای شوره.

۱۰)   روغن اسانس اوکالیپتوس ( Eucalyptus essential oil): افزایش جریان خون، مبارزه با باکتری ها و عفونت های قارچی که باعث افزایش سرعت رشد مو و افزایش سلامت مو میشود.

۱۱)  روغن میخک (clove essential oil): شبیه خواص اوکالیپتوس میباشد به علاوه دارای خواص ضد عفونی کننده عالی میباشد که پوست سر شما را سالم نگه میدارد.

زیبایی مو

۱۲)  روغن سنبل هندی (citronella essential oil): کمک به تعادل چربی پوست سر چرب. در حال حاظر این روغن نا موجود است.

۱۳)  روغن شمعدانی (Geranium essential oil): کمک به افزایش سلامتی فولیکول مو و در نتیجه کاهش موهای ناسالم.

۱۴)  روغن بابونه (German chempmile): تسکین دهنده پوست سر و کاهش التهاب و خارش. در نتیجه برای افرادی که دارای پوست سر حساس هستند و بچه ها این روغن پیشنهاد میشود.

۱۵)  روغن پوست لیمو (Lemon essential oil): دارای خواص ضد عفونی کننده و سم زدایی میباشد. این روغن باعث افزایش رشد مو و افزایش سلامت پوست سر میشود.

۱۶)  روغن ارس (سرو کوهی) (Juniper essential oil): این روغن برای افرادی که موهای فوق العاده چرب دارند و یا سر موهای آنها حالت دوتایی شده بسیار مفید است. با خواص ضد باکتری، ضد قارچ و تحریک کننده، این روغن باعث افزایش سلامتی مو و پوست سر از تمام جهات میشود.

۱۷)  روغن نعنای دشتی (Spearmint essential oil): بسیار شبیه به خواص روغن نعنای فلفلی است با این تفاوت که عطر کمتری نسبت به نعنای فلفلی دارد.

۱۸)  روغن لیمو (Lime essential oil): این روغن دارای رایحه ی دلپذیر دارد و همچنین دارای آنتی اکسیدان های فراوان دارد که استفاده از آن را برای مو بسیار مناسب میکند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *